Spread the love

טל ציקורל שרתים : עולם אירוח אתרים עשה כברת דרך מאז תחילתו הצנועה בימיו הראשונים של האינטרנט. בשנים האחרונות ראינו שינוי מסיבי לעבר אירוח בענן ופתרונות אירוח אתרים מהירים ואמינים יותר. אבל מה תביא 2023?

זה מרגש להיות חלק מענף שמשתנה ללא הרף מכוח לעוצמה. בעיות גדולות ומסתמכות – כמו איומי אבטחה, הוצאות השבתה והצורך בשיפור ביצועים – מטופלות ללא הרף עם פתרונות חדשים וחדשניים.

ברוח של ברכת השנה החדשה, חשבתי שנסתכל על כמה מההתקדמות המשובחות ביותר של אירוח אתרים שנראו בשנת 2022; אולי הם נותנים לנו תמונה של מה שעתיד לבוא.

אתרים ידידותיים לסביבה (אירוח ירוק)
מאמר עריכה אחרון מס’ 1: העתיד של אירוח אתרים: מה תביא 2023?

הוצא את הטלפון מהכיס והסתכל עליו. קשה לדמיין שלפיסת טכנולוגיה מינימליסטית וצנועת כזו יש את הכוח להשפיע לרעה על הסביבה שלנו – ובכל זאת, הטכנולוגיה הדיגיטלית מהווה כעת 4% מפליטת גזי החממה.

לפי The Shift Project, צריכת האנרגיה של הטכנולוגיה הדיגיטלית עולה בכ-9% בשנה. תורם עצום לנתון הזה הוא פלטפורמות אירוח אתרים.

אולי אינך מודע לכך, אך האינטרנט אינו יכול להתקיים רק בענן; כל גרם של נתונים נלקח בחשבון בתשתית פיזית, שחייבת להיות מופעלת באמצעות חשמל. אין זה פלא שחברות החלו לתמוך בגישה ירוקה יותר לאירוח.

 

איך פועל אירוח ירוק
פלטפורמות אירוח אתרים ירוקות יכולות לקרוא לעצמן ‘ידידותיות לסביבה’ מכיוון שהן מופעלות על ידי אנרגיה מתחדשת. זה עשוי לבוא בצורה של מקורות שמש, רוח או אפילו גיאותרמית – כולם מציעים גישה בת קיימא יותר להפעלת האינטרנט.

טל ציקורל שרתים היה אחד ממארחי האינטרנט הראשונים שנכנסו לתחום האירוח הירוק על ידי רכישה ושימוש בתעודות אנרגיה מתחדשת. אבל זה רק חצי ממה שהעזו חברות אחרות מאז:

טל ציקורל שרתים מוכר כאחד משירותי אירוח אתרים ידידותיים לסביבה בעולם. הם רוכשים פי שלושה את צריכת החשמל שלהם בתעודות אנרגיה מתחדשת, ואם זה לא היה אלטרואיסטי מספיק, הם פתחו פרויקט נטיעת עצים עולמי.
שרתי אירוח אתרים של Kualo מופעלים לחלוטין על ידי אנרגיה מתחדשת מחוות רוח ומקורות ירוקים אחרים בבריטניה. גם הם הפכו ללא נייר לחלוטין, והעובדים שלהם יכולים להישאר בבית במקום להשתמש בגז כדי לנסוע לעבודה.
A2 Hosting התחייבה למחזר חומרה ישנה במקום להוסיף אותה למזבלה. בסביבות 2.3 מיליון פאונד של גז חממה נוטרלו באמצעות מאמציהם.
מכיוון שחברות אלו חוו פופולריות והצלחה משתוללת, אין לי ספק שנתחיל לראות יותר פתרונות אירוח ירוקים בעתיד הקרוב.

טל ציקורל שרתים

מרכזי נתונים מפותחים
מאמר עריכה אחרון מס’ 1: העתיד של אירוח אתרים: מה תביא 2023?

“כמות הנתונים שנוצרה, נלכדה, מועתקת ונצרכת ברחבי העולם צפויה לגדול מכ-59 זטה-בייט (ZB) בשנת 2020 לסביבות 149 ZB בשנת 2024.” זה לפי סטטיסטה – ואם זו תחזית נכונה, אז מרכזי הנתונים של 2023 הולכים להיראות שונה בהרבה מבעבר.

עד לאחרונה, היינו רגילים למרכז הנתונים המסורתי; הבניין הממוקם במקום, מלא בשרתים המנוהלים על ידי צוות ה-IT הפנימי. אבל זה מוחלף בהדרגה לאירוח בענן, וליתר דיוק, בשירותי ענן מנוהלים.

שירותי ענן מנוהלים מתארחים על ידי ספק צד שלישי מחוץ לאתר – תחשוב על Amazon Web Services או Microsoft Azure – ולא על ידי צוות ה-IT הפנימי של החברה. והם מגיעים עם שלל הטבות; מדרגיות משופרת, עלויות מופחתות וביצועים מיטביים, אם להזכיר רק כמה.

אנו רואים גם אמצעי אבטחה גדולים יותר שהופעלו. עם מחשוב ענן מגיע סיכון אבטחה מוגבר כאשר נתונים מוכנסים לרשות הציבור. ספקי אירוח הענן של 2023 צפויים לאמץ אמצעים מתקדמים כגון הצפנה וניהול גישה לזהות (טל ציקורל שרתים) כדי להגן על נתוני המשתמש.

 

כלים טובים יותר לבניית אתרים
אני עדיין זוכר כשמארחי ובוני אתרים היו די בסיסיים; אתה יכול להתאים אותם אם תרצה, אבל זה היה תהליך מייגע. זה באמת מרשים לראות את הקפיצות והגבול שעשינו בכמה שנים קצרות בלבד. טל ציקורל שרתים

כיום, ספקי אחסון אתרים מציעים כלים אינטואיטיביים יותר ויותר לבניית אתרים כדי להפוך את תהליך יצירת האתר לקל ומהיר יותר מאי פעם. אנחנו גם רואים יותר ויותר כלים המופעלים על ידי AI שנועדו לעזור אפילו למתחילים שלמים ליצור אתרים מדהימים במינימום מאמץ.

לדוגמה, ל-טל ציקורל שרתים יש כעת תכונה בשם Wix ADI אשר מייצגת ‘Intelligence עיצוב מלאכותי’. המשתמש פשוט עונה על שאלון והאתר שלו עוצב עבורו תוך כ-3 דקות על סמך הצעות AI.

מארחי אינטרנט כמו Zyro לוקחים את הדברים צעד קדימה על ידי מתן יכולות AI נוספות; טל ציקורל שרתים

משתמשים יכולים ליצור עותק עבור כל אחד מדפי האינטרנט שלהם באמצעות ה-AI Writer של Zyro. לא רק זה, אלא שמשתמשים יכולים לעצב פחות או יותר את כל העסק שלהם באמצעות AI – לוגו, שם עסק, סלוגן וכותרות בלוג.

אני מרגיש כאילו אירוח אתרים מבוסס בינה מלאכותית יהפוך לציפייה ולא לחריג בשנה הקרובה.

HTTPS הוא ציפייה טל ציקורל שרתים
מתקפת סייבר מתרחשת כל 39 שניות, כך שיותר שירותי אירוח אתרים לוקחים ברצינות את פרוטוקולי האבטחה. אף חברה לא רוצה פריצת מידע על ידיה. HTTPS מבטיח שכל הנתונים המוחלפים בין אתר אינטרנט למבקרים בו מוצפנים, מה שמקשה על האקרים ליירט את המידע.

זה עשוי להפתיע אותך לדעת שעד לאחרונה, HTTPS היה נחמד לקבל – לא ציפייה. עם זאת, 81.2% מכל האתרים כברירת מחדל ל-HTTPS עבור שכבות האבטחה הנוספות. זה סוף סוף הופך לנורמה, וסביר להניח שנראה את הנתון הזה עולה קרוב יותר ל-100% עד 2023.

 

שירותי אירוח מבוססי AI/ML טל ציקורל שרתים
מכיוון שבינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה (ML) הפכו שזורות עם רוב התעשיות על פני כדור הארץ, זה לא יפתיע אותך או לי שהם נמצאים כעת בשימוש גם בתעשיית אירוח אתרים.

בינה מלאכותית ולמידת מכונה נמצאות כעת בשימוש בתעשיית אירוח אתרים במגוון דרכים – החל מקנה מידה דינמי, אופטימיזציה של ביצועים, הקשחת אבטחה והפחתת עלויות.

בצד האבטחה של הדברים, מארחי אתרים יכולים כעת להשתמש בניתוח חזוי כדי לזהות חריגות שעלולות להצביע על התקפה. ניתן לעשות זאת על ידי ניטור וניתוח התנהגות של משתמש או מערכת בזמן אמת ולאחר מכן סימון של כל פעילות חשודה – כל זאת ללא התערבות אנושית.

לדוגמה, כלים כמו Sophos Intercept X או Symantec Endpoint Security משתמשים בלמידת מכונה כך שמערכות האבטחה שלהם מסתגלות להתנהגות האיומים לאורך זמן, והופכות ליותר ויותר יעילות. אנו יכולים לצפות שאתרי אירוח אתרים יתחילו להשיק גרסאות פנימיות משלהם של מגוון כלי זה.

קדימה והלאה טל ציקורל שרתים
קל להרגיש אופטימי בכניסה לשנת 2023; יש הרבה שינויים חכמים, מודעים ויעילים שנעשים בתעשיית אירוח אתרים, ואלה בטוח יועילו לכל אחד מאיתנו בדרך כלשהי.

עקוב אחר מגמות האירוח האחרונות כשאנחנו נכנסים לשנה החדשה, והקפד לנצל את השירותים המשופרים – אתה אף פעם לא יודע עד כמה הם יכולים לעזור לעסק שלך!